All for Joomla All for Webmasters

Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latvijas mākslu un kultūru (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas, un kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu. 

“Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Mežciema pamatskolas skolēni un pedagogi aktīvi izmanto visas programmas “Latvijas Skolas soma” piedāvātās iespējas, par to informējot arī skolas Facebook kontā.

2021./2022.m.g.

“GANU SPĒLES”.

Septembra nogalē 4.klases devās uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju iepazīt 19.gs, piedaloties programmā “Ganu spēles”. Izstaigājām Kurzemes un Vidzemes sētas. Spēlējām ganu spēles un priecājāmies par skaisto atvasaru.

#SkolasSoma

“IZLAUŽAMIES nr.2?”.

8.klases izlauzās! Turklāt ļoti izglītojošā un saliedējošā veidā, apmeklējot I.Ziedoņa fonda “Viegli” izlaušanās spēli “Blēņas un pasakas”. Skolēni visatzinīgāk novērtēja atjautības jautājumus, radoši izveidotās telpas un iespēju labāk iepazīt savus klasesbiedrus un pārbaudīt, ka komandā ir spēks. Komandas atminēja lielo mīklu: “Dzīves jēga ir prieks” Lai tas mūs visus iedvesmo!

#SkolasSoma

“IZLAUŽAMIES?”.

Pašā septembra sākumā 9-tie izmēģināja spēkus Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” veidotajā izlaušanās spēlē “Blēņas un pasakas”.Norise ieguvusi apbalvojumu “Kilograms kultūras 2019” kategorijā “Gada pārsteigums” un šoreiz viss, kas spīd, tiešām arī ir zelts. Iegūtā balva precīzi raksturo pasākuma kvalitāti. Tiešām tā ir augsta klase kā I. Ziedonis arī vēlējis.

#SkolasSoma

2020./2021.m.g.

“MELNGALVJU NAMS”.

Skaistā rudenīgā dienā (16.10.2020.) dodamies uz Vecrīgu. Mūsu mērķis iepazīt Melngalvju namu. Bildēs skaists, bet klātienē vēl skaistāks. Vispirms izstaigājam ēkas senos pagrabus, tā sienu akmeņi ir no 13. gadsimta. Apskatām daudzus senus svarus, uzzinām, ka sāli sauca par balto zeltu, jo tas maksāja tikpat cik zelts. Izkalām katrs laimes monētiņu. Pirmajā stāvā mūs pārsteidza zelts, krāšņums, bagātība un spožums – sudraba priekšmetu kolekcija, kokgriezuma mēbeles, durvis, milzīgas gleznas, sienu un griestu gleznojumi! Visu ekskursiju uz mums noraudzījās Melngalvju biedrības aizbildņa Sv. Maurīcija skulptūras, viņš bija melnādainais. No tā radies Melngalvju nosaukums. Pēc tam mēs pabijām 5D kinozālē un izbaudījām lidojumu virs Rīgas. Tas vēl nebija viss! Uzbraucām arī Pēterbaznīcā un paskatījāmies uz Rīgu no putna lidojuma! Cik skaista mūsu dzimtā pilsēta Rīga!

#SkolasSoma

“LABORATORIUM”.

16. oktobrī Laboratorium Zinātnes teātrim viesojoties Mežciema pamatskolā, 4.klašu skolēnu grupā tika pētīts, izzināts un apjūsmots eksperimentēšanas gars, radot kino mākslas cienīgus specefektus. Kā atzina paši programmas vadītāji, šādi specefektu izstrādes veidi, nevis datorgrafika izmantoti arī latviešu kinofilmā “Dvēseļu putenis”. Prieks, sajūsma, izbrīns, arī pārsteigums un bailes bija emocijas, kuras skolēnus virzīja ceļā uz ķīmijas un fizikas lomas un iespēju izpratni sadzīvē un lielajā mākslā. 

#SkolasSoma

“SENĀ SKOLA”.

9. oktobrī Mežciema pamatskolas 3.b un 3.d klases apmeklēja Latvijas Nacionālās vēstures muzeja “Latvijas skolas soma” piedāvāto nodarbību “Senā skola”.

Nodarbības laikā skolēni uzzināja, kā mācījās zemnieku bērni 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Skolēni tika iepazīstināti ar dažādiem priekšmetiem, kas raksturo skolu pirms 100 un vairāk gadiem.

#SkolasSoma

“ZIEDONIS, BARONS, TAUSTASDZIESMAS”.

16.oktobrī  Mežciema pamatskolas 9. ab klases skolēni  “Skolas somas” ietvaros, apmeklēja  Ziedoņa klasi, kas ir fonda Viegli gaita izglītībā, realizējot Imanta Ziedoņa ideju: “Latvijai būs nākotne tikai tad, ja mēs par spīti visiem nelabvēlīgajiem apstākļiem, pietiekami daudz spēka, līdzekļu un uzmanības veltīsim izglītībai”.  Paralēli mēs piedalījāmies konkursā, kura galvenā balva ir izlaušanās spēle .”Blēņas un pasakas.” Kā mums tur veicās? Lai pastāsta paši dalībnieki.:

“Šodien,  mums 9b un 9a klasei notika alternatīva mācību dienā kura mēs nodarbojamies ar orientēšanos par Ziedoni un Baronu. Mums patika tas, ka bija iespēja uzzināt vairākus faktus par dzejniekiem/tēlniekiem, un, ka mēs varējām brīvi staigāt pa Rīgas centru pildot uzdevumus. Mūsu mīļākie uzdevumi bijuši sprints un radošie uzdevumi, kur mums nācās fotografēties ar pieminekļiem, jāattēlo tautasdziesmu varoņus, nodziedāt repu(diemžēl nepaspējām😔) u.t.t. Mīnus bija tas, ka bija pārāk maz laika, gribētos vēl kādu stundu paskraidīt un papildīt uzdevumus. “ Tā par pasākumu atsaucas grupa, kas  nopelnīja vislielāko punktu skaitu 124

Kura klase nopelnīja balvu uz izlaušanās spēli vēl nezinām, bet ar nepacietību gaidām.

#SkolasSoma

“PĒTNIEKI”.

7.a un 7.c klase 16. oktobrī iejutās VEF un Vecrīgas pētnieku lomā un orientējoties izzināja to vēsturi un noslēpumus, piemēram, ka VEF saistīts ne tikai ar kultūru, bet arī elektrību, ka pirmā kredītkarte noteikti neielīstu makā. Skolēni arī  atzīst, ka pasākums viņus saliedēja, deva iespēju izkustēties, protams, uzlaboja orientēšanās prasmes un ļāva izmēģināt ko jaunu, piemēram, piezvanīt pa stacionāro (mājas) telefonu. Kurš vēl zina, kā to paveikt?

#SkolasSoma

“MELNGALVJU BRĀLĪBAS PAGĀTNE”.

16.oktobrī 6.b klases skolēni “Skolas somas” ietvaros, apmeklējot Melngalvju namu, izzināja 14. gs. Melngalvju brālības pagātni, iejutās tirgotāju lomā un devās pastaigā pa nama senāko daļu – viduslaiku pagrabiem. Ekskursijas laikā varēja uzlaikot  viduslaiku bruņinieka ekipējumu, izkalt Melngalvju biedra monētu, iepazīt Baltijas lielāko privāto sudraba kolekciju.

Noslēgumā skolēniem bija iespēja viesoties Melngalvju nama greznajā Svinību zālē un iemūžināt apmeklējumu unikālā klases kopbildē, apskatīt Rīgu no putna lidojuma 5D kino.

#SkolasSoma

“LAIMAS ŠOKOLĀDES NOSLĒPUMS”.

16.oktobrī 6.a devās izzināt Laimas šokolādes noslēpumus un gatavošanas tradīcijas, jo šokolādes nekad nevar būt par daudz (un mūs tiešām cienāja ar ļoti daudz šokolādi – gan šokolādes strūklaka, gan gatavās konfektes). Liels pārsteigums bija tas, ka karameles joprojām daļēji tiek veidotas ar rokām, bet zefīri pamatā sastāv no ābolu biezeņa. Vai zināji, ka Prozit ir senākā konfekte no Laimas, kura ir saglabājusies ražošanā vēl šodien, bet Serenādei nav līdzinieki? 

#SkolasSoma

“NODARBĪBA DZELZCEĻA MUZEJĀ”.

6. b klase 25.septembrī devās uz Dzelzceļa museju. Nodarbības Dzelceļa muzejā notiek ekspozīcijā “Stacijas dzīve” un ” Foto orientēšanās ar gidu”. To laikā skolēni var iejusties dažādu stacijas darbinieku un pasažieru lomās. Foto orientēšanās uzdevumu Dzelzceļa muzejā un iegūst jaunas zināšanas par dzelzceļa darbības principiem, vēsturi un attīstību! 

Veido priekšstatu par tipisku Latvijas dzelzceļa staciju un dzelzceļa attīstību, iesaistot skolēnus aktīvā, patstāvīgā muzeja ekspozīcijas izpētē.

Uzzina,  ko darīja pasažieris 20. gs. stacijā, kādas izskatījās biļetes, kādi bija ceļojuma mērķi. Skolēniem, izpētot dažādus dokumentus, telpu maketus, izmēģina, kā darbojas dažādas ierīces, veidojas priekšstats par tipisku Latvijas staciju. To papildina attēli, audiostāsti, kā arī skaņu, smaržu un taustes efekti.

Nodarbības laikā skolēni aizpilda darba lapu un muzeja pedagogs palīdz izpildīt uzdevumus. Katrs pēta, klausās, tausta, bauda, izmēģina un dalās savā pieredzē. Noslēgumā grupa pārrunā piedzīvoto.

#SkolasSoma

2019./2020.m.g.

“EKSKURSIJA MELNGAIĻU NAMĀ”.

13. februārī 5.c klase devās uz Melngalvju namu. Mūs sagaidīja laipna gide, un ekskursija varēja sākties.

Mēs uzzinājām, ka greznais Melngalvju nams celts 1334. gadā kā pilsētas elites centrālā sanāksmju un reprezentācijas telpa, kā arī tirgotāju sanākšanas un svinību vieta. Vispirms mēs devāmies pastaigā pa nama senāko daļu – viduslaiku pagrabiem. Tur mēs izkalām monētas un sapratām, ka tam vajadzīga īpaša meistarība.Mums atļāva uzlaikot seno karavīru bruņukreklus, kas sver 18 kilogramu.

Turpinājumā apmeklējām vēsturiski nozīmīgas telpas, kur četrus gadus strādājis Latvijas Valsts prezidents. Šobrīd tur var apskatīt vitrīnas ar grezniem un mākslinieciski augstvērtīgiem sudraba priekšmetiem. Noslēgumā mēs viesojāmies krāšņajā svinību zālē. Plašā un ar gleznām rotātā telpa ir tik skaista!

Ekskursiju noslēdza 5D kino, kurš ļāva mums skatīt Rīgu no putna lidojuma. Šī ekskursija mums parādīja, cik skaista ir Rīga un tās vēšturiskās vietas! Cik daudz mums par to vēl jāuzzin!

#SkolasSoma

“EKSKURSIJA MELNGAIĻU NAMĀ”.

5.a klase 12.februārī devās uz Melngalvju namu. Liels pārsteigums bija tas, ka šis zināmais un krāšņais vēstures piemineklis, kura sākumi meklējami jau vidusslaikos, mūsdienās ir tikai kopija (no senākiem laikiem ir saglabājies tikai pagrabs). Gida pavadībā iepazinām tirgotāju dzīvi, izkalām katrs savu monētu ar sv.Maurīciju, dažiem tika dota iespēja uzvilkt daļu no bruņām. Aplūkojām patiesi iespaidīgu sudrablietu kolekciju un paspējām pat izdejoties balles zālē. Noslēgumā turpat blakus esošā veikaliņā Look at Riga paskatījāmies uz Rīgu no putna lidojuma ar 5-D kino palīdzību.

#SkolasSoma

“IZZINI KINOTEĀRI”.

12.02.2020. 7.a un 7.b klase apmeklēja senāko un skaistāko Rīgas kinoteatri-Splendid Palace. Tagad mēs zinām vairāk par Rīgas kinomīļu iecienītāko kinoteātri. Te tiek mēģināts izklaidējošo apvienot ar izglītojošo. Daudziem jaunajiem skatītājiem tas bija atklājums! Šoreiz, pēc pārskata ekskursijas pa kinoteātri, izvēlētā filma “Pilsēta pie upes” varbūt bija pārāk augsta latiņa 7-tām klasēm. Daudzi jaunieši atzina, ka jautājumu, pēc filmas noskatīšanās, ir vairāk nekā atbilžu. Bet jautājumi ir pirmais solis pretī zināšanām. Domāsim , ka arī šoreiz tas tā būs!

#SkolasSoma

“KAREŅINS”.

Mežciema pamatskolas 9. klašu skolēni, šī gada olimpiāžu dalībnieki un laureāti, mācību un ārpusstundu pasākumu pirmrindnieki, 12. 02. apmeklēja Dailes teātra Dž. Dž. Džilindžera iestudēto izrādi “Kareņins”, kas veidota pēc Ļeva Tolstoja romāna “Anna Kareņina” motīviem.

Domāto, sajusto, izprasto un mulsinošo no izrādē līdzpārdzīvotā viņi atklāja plakātos klases stundā.

#SkolasSoma

MĀKSLAS UN ZINĀTNES KRUSTPUNKTI.

12. februārī Mežciema pamatskolas 4.klases piedalījās projekta “ Latvijas skolas soma” ietvaros organizētajā zinātniskā teātra  izrādē “Mākslas un zinātnes krustpunkti”. Izrādes laikā skolēni iepazinās ar kinofilmas “Dvēseļu putenis” uzņemšanu, uzzināja, ar kādiem līdzekļiem tiek panākti skaņu, gaismu un dazādi citi efekti, kā strādā grima mākslinieki. Skolēni varēja sajust un izmēģināt dažādus šova elementus. Iepazinās ar kinofilmas uzņemšanas aizkadriem. Diskutēja par Latvijas valsts rašanos un neatkarības atgūšanu.

#SkolasSoma

RADOŠĀ NODARBĪBA LATVIJAS NACIONĀLAJĀ MĀKSLAS MUZEJĀ.

Ekskursijas laikā LNMM tika aplūkota Latvijas mākslas vēstures kopaina visa 19. un 20. gadsimta garumā. Staigājot no stāva uz stāvu, bija iespēja vairāk uzzināt par muzeja ēkas vēsturi, patstāvīgo ekspozīciju un grandiozo rekonstrukcijas procesu. Ekskursijas izskaņā bija iespēja pārtapt par mākslinieku un radīt savu mākslas darbu, iespaidojoties no slavenu mākslinieku gleznām.

#SkolasSoma

VĪRU KOPA “VILKI”MEŽCIEMA PAMATSKOLĀ.

Latvijai jau 101 !?Vai Latvijai tikai 101?! Ik gadus skolā ir izaicinājums, kā atzīmēt Latvijas dzimšanas dienu, lai katrs skolēns sajustu, padomātu un būtu klātesošs šim notikumam.

Šogad, izmantojot projekta “ Skolas soma” finansējumu, skolā viesojās “VILKI” ar 3 koncertiem 1.-3.klasēm,4.-6.klasēm un 7.-9. klasēm, lai stāstītu par mūsu saknēm, par seno karavīru apģērbu, bruņojumu, par mūzikas instrumentiem, par 20.gs. latviešu brīvības cīnītājiem, viņu patriotismu, nacionālo garu un pašaizliedzību cīņā par mūsu zemes brīvību. Karavīru dzīves ceļu ilustrācija ar fotogrāfijām, dziesmām, rituāliem un stāstiem no kara gaitām.

Dažas pozitīvās atziņas no skolēnu teiktā:

-radās sliktas sajūtas, jo runāja par karu;

-es sajutos kā īsta latviete, klausoties šīs dziesmas;

-ka bungas ir foršs instruments un ka mums jābūt pateicīgiem karavīriem, kuri ļoti daudz ziedojuši;

-es jutos, ka esmu vajadzīga Latvijai;

-mūsdienās lielākā daļa skolēnu klausās angļu valodu, tādēļ bija jauki paklausīties latviešu mūziku;

-nevajag pamest dzimteni un aizmirst tradīcijas, kā arī to, ka mēs esam spēcīga un drosmīga tauta, kas spēja uzvarēt citus karavīrus.

#SkolasSoma

“ZĪMJU STĀSTI.”

18. oktobrī Mežciema pamatskolā pie 1. klašu skolēniem ciemojās komponists Didzis Rijnieks ar koncertprogrammu ” Zīmju stāsti.” Klausoties komponista priekšnesumu, bērni jautrās dziesmās līdzdarbojoties, iepazina ceļa zīmes, mīmikas, žestu, folkloras un citas saziņas zīmes.

#SkolasSoma

“STABURAGA BĒRNI.”

Kopā ar Valmieras teātra aktieriem izrādē  “Staburaga bērni” 5.klases skolēni varēja doties piedzīvojumos pa Staburaga apkārtni, atklājot dažādos noslēpumus un iepazīstot pašu Staburagu, par ko tik šodien stāsta nostāsti. Izrādes laikā aktieri meistarīgi aicina skatītāju darbināt iztēli un noticēt pašu radītajai pasaulei. Izrāde pauž daudzveidīgas atziņas un pamācības, attieksmi pret dabu, dzīvniekiem un palīdz izprast, kas ir īsta draudzība.

#SkolasSoma

“MĀCĪBU EKSKURSIJA UZ BRĀĻU KAPIEM.”

Vēsture bez stāsta nav vēsture – tā ir tikai faktu savirknējums. Klausoties vēsturnieka V.Eihenbauma stāstījumu par Brāļu kapiem, prātā nāk šī senā atziņa. Lai arī esam Brāļu kapos, nosaluši, bet izrauti no ikdienības,  stāstījums mūs  ved caur daudz plašākiem mūsu tautas  vēstures  un cilvēku likteņu līkločiem…

9. klašu Skolas somas pasākumā 2019. gada 12. novembrī Lāčplēša dienas sajūtā ļoti daudz vēstures faktu par latviešu strēlniekiem, abiem pasaules kariem, senu liecību un pārdomu par mums kā jaunās vēstures autoriem.

#SkolasSoma

“IKŠĶILES SALDĒJUMS.”

6.novembrī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Mežciema pamatskolā viesojās ražotnes “Ikšķiles saldējums”  pārstāvji.  Viņi tikās ar 4.klašu skolēniem. Ciemos bija ieradusies ražotnes vadītāja, kura pastāstīja par ražotnes darbību, iepazīstināja ar Ikšķiles novadu un tā skaistākajām vietām. Skolēni tika iepazīstināti ar saldējuma tapšanas procesu un sastāvdaļām. Pasākumā laikā skolēni degustēja vairākus saldējumu veidus, no kuriem visinteresantākais bija melnais saldējums. Skolēni aktīvi iesaistījās diskusijā par saldējuma dizaina veidošanu.

#SkolasSoma

“ROKRAKSTU MEDNIEKI.”

Vai zinājāt, ka rakstīšana ar roku trenē ne tikai smadzeņdarbību, bet rokraksts var daudz par mums arī pastāstīt? Šie ir fakti, kurus skolēni paņēma līdzi pēc nodarbības. 6. klases skolēni iejutās rokrakstu mednieku un grafologu lomā (viņu vārdiem, bija kā detektīvi), ko palīdzēja īstenot Rakstniecības muzeja pārstāves. Pētījām latviešu rakstnieku rokrakstus un ko tas liecina par šo cilvēku, kā arī noskaidrojām, ko katra paša rokraksts pastāsta par mums. Skolēni atzīst, ka uzzinājuši ko jaunu un bijis interesanti noskaidrot vairāk par sevi.

#SkolasSoma

“ICIKĒRIKS.”

2019.gada 20.septembrī 7.A un 7.B ar Latvijas Skolas somas projekta līdzdalību apmeklēja Teātra muzeju un izrādi pusaudžiem par pusaudžiem “Icikēriks”. Lūk daži citāti no jauniešu atziņām par redzēto:

“…Man visvairāk patika izrāde, jo es sapratu, ka nav jābaidās kaut ko otram pateikt. Ir pilnīgi iespējams, ka citiem ir tieši tas pats(iedomu draugs)… ”

“…es aizdomājos par dzīvi, kāda tā ir citiem, un ka visiem cilvēkiem ir noslēpumi…”

“…izrāde bija ļoti smieklīga, interesanta, pamācoša, jautra…”

“…man nepatika, jo muzejā bija nedaudz garlaicīgi…”

#SkolasSoma

“LATVIJAS NACIONĀLĀ BIBLIOTĒKA.”

Projekta Skolas somas ietvaros,  šī gada 20. septembrī, 8B klase apmeklēja Nacionālo bibliotēku. Vispirs skolēnus sadalīja divās grupās, tad notika nodarbības Marmorēšana, neredzamās bibliotēkas stunda. Nacionālās bibliotēkas darbinieki tiešām bija padomājuši par jēgpilnu un praktisku darbošanos. Skolēni atzinīgi novērtē nodarbības un iesaka arī citām klasēm apmklēt nodarbības. jo īpaši marmorēšanu, jo gala darbi ir fantastiski, neatkārtojami. Diena noslēdzās ar orientēšanās spēli Nacionālajā bibliotēkā. Skolēni veikli izveidoja vairākas komandas ,pa pieci katrā, izvēlējās kapteini, kurš saņēma karti un devās orientēties!  Noslēgumā par kartes aizpildīšanu, tika piešķirti suvenīri- uzlīmītes. 8b saka milzīgu paldies  projektam Skolas soma, kas deva šādu iespēju, alteratīvi apgūt mācību vielu.

#SkolasSoma

“BLĒŅAS UN ZIEDONIS.”

20. septembrī Mežciema pamatskolā pie 6. klasēm viesojās pārstāvji no Rakstniecības un mūzikas muzeja, piedāvājot skolēniem līdzdarboties radošajā nodarbībā ,,Blēņas un Ziedonis”. Nodarbības laikā skolēni papildināja savas zināšanas par pasakas žanru literatūrā, iepazina rakstnieku Imantu Ziedoni no cita skatu punkta (izrādās, arī I.Ziedonim paticis darīt blēņas gan dzīvē, gan literatūrā), kā arī paši varēja iejusties pasaku sacerēšanā un izspēlē.

Paši skolēni pēc nodarbības teica, ka uzzinājuši jaunus un neparastus faktus, kā arī bijis ļoti jautri izdomāt pasakas ar noteiktiem priekšmetiem un pēc tam arī parādīt klasesbiedriem.

#SkolasSoma

2018./2019.m.g.

“SAVS KAKTIŅŠ, SAVS ZEMES STŪRĪTIS.”

31.maijs, pēdējā skolas diena 7.b klasei izvērtās pavisam neparasta. Ar mazo, dzelteno skolas autobusiņu aizvizinājāmies uz mums tuvējo Brīvdabas muzeju. Laiks brīnišķīgs, putni čivina, 7.klase pabeigta- ir īstais laiks izjust neRīgas gaisotni.

 Muzejpedagoģiskā programma “Savs kaktiņš, savs stūrītis zemes”. Jau braucot autobusā noskaidrojām, ka gandrīz katrai ģimenei kaut kur Latvijā ir lielāks vai mazāks zemes īpašums. Bet tikai nedaudzi zina, kā tas iegūts.

Interaktīvās programmas laikā  iepazīstamies ar 1920. gada Agrārās reformas būtību, guvām  priekšstatu par dzīvi “Jaunsaimniekos” – saimniecībā, kura radās ar Agrārās reformas atbalstu. Vairākiem radās patiesa interese noskaidrot savas ģimenes zemes īpašumu vēsturi. Bija nedaudz smieklīgi  izbaudīt tā laika veļas mazgāšanas iekārtas un darbus senākos laikos, apmeklēt tuvumā esošo amatnieku darbnīcas un piedalīties praktiskās nodarbēs – māla svilpaunieku izgatavošanā un grīdas segas aušanā.

Galvenā atziņa-nepilnos 100 gados cilvēces attīstības progress ir mainījies līdz nepazīšanai. Kā dzīvosim pēc nākamajiem 100 gadiem? 

#SkolasSoma

“DZĪVNIEKI LATVIJAS DABĀ UN KULTŪRĀ.”

30.aprīlī devamies ciemos uz  Rīgas Nacionālo zoologisko dārzu. Tur mūs satika jauka gide, kura iepazīstināja 1.d klasi ar dzīvniekiem, kuri ir attēloti Latvijas pilsētu ģērboņos.

Kāpēc tieši viņi? Uz visiem jautājumiem mēs atradām atbildes un ekskursijas beigās 1.d klasei  sanāca skaista Latvijas karte.

#SkolasSoma

“KAS IR KINO?”

28.03.19. 1.a klases devās uz LKA Rīgas Kino muzeju. Aktivitātes laikā skolēni guva ieskatu kino vēsturē, izmēģināja paši radīt kustīgus tēlus un atraktīvā veidā iepazinās ar pirmajiem kino materiāliem pasaulē.

#SkolasSoma

“DZĪVNIEKI LATVIJAS DABĀ UN KULTŪRĀ.”

25.04.19. 1.a klasē apmeklēja Rīgas zoo. Ekskursijas maršruts un saruna vijas caur Latvijas pilsētu ģērboņos atveidoto dzīvnieku prizmu, iesaistot skolēnus pētnieciskās aktivitātēs un darbībās. Ekskursijas laikā dalībnieki vēroja dzīvniekus un izzināja to dzīvesveidu savvaļā.  Diskusijā par dzīvnieka izvēli Latvijas novadu pilsētu ģerboņos, atklāja likumsakarības kultūrainavas un dzīvnieku aizsardzības jomā.

#SkolasSoma

“VIDUSLAIKU BRUŅINIEKI.”

4.b klases “Skolas somas” aktivitāte  Latvijas Nacionālajā Vēstures muzejā –VIDUSLAIKU BRUŅINIEKI. Skolēni iepazīst Rīgas pils vēsturi, bruņinieku ieročus, dzīvesveidu. Tiek piedāvāts iejusties nelielā bruņinieku tēlā, izmantojot viduslaiku tērpu un apbruņojuma atdarinājumus.

#SkolasSoma

“SKAŅU PAVĒLNIEKS.”

23.04. 4.a. klase uzņēma ciemiņus “Rakstniecības un mūzikas muzeju” pie sevis Mežciema pamatskolā. Šajā dienā skolēni nodarbībā “Skaņu pavēlnieks” iepazinās ar dažādu mūzikas instrumentu iedalījumu, atkarībā no tā, kā tas veido skaņu. Gan klausījās, cenšoties saklausīt skaņu atšķirības, gan paši izmēģināja paspēlēt un radīt kādas skaņas vai pat melodijas, kā arī- ievingrināja roku dažādu vienkāršu mūzikas instrumentu pagatavošanā. Skolēniem patika darbošanās. Drīz , pēc nodarbības, dabas zinībās mācījāmies par skaņām, kā tās veidojas un pētījām to īpašības. Skolēniem bija uz ko atsaukties un balstīties pēc šīs skaņu nodarbības.

( par cik februārī, kad bija īstais nodarbības laiks, daudzi bija saslimuši ar gripu, skaņu nodarbība tika pielikta klāt otrai šī muzeja piedāvātajai nodarbībai aprīlī)

Pēc muzicēšanas klasē, devāmies uz zāli, kur mūs sagaidīja režisore ar visiem tērpiem, lai drāmas nodarbībā iestudētu “Kaķīša dzirnaviņas”. Šo nodarbību visi gaidīja ar nepacietību, jo tieši “Kaķīša dzirnaviņas” tika izvēlētas iestudēt uz Ziemassvētkiem, bet ārpusskolas sporta un citu nodarbību dēļ tam neatlika laiks. Ar nepacietību visi gaidīja, kā pa pusotru stundu varēsim jau spēlēt? Piedzīvojums sākās ar lomu un tērpu dalīšanu. Bija veiksmīgākas un mazāk veiksmīgas lomu izvēles. Dažs jutās “kā zivs ūdenī” savā lomā. Kā piemēram, Ernestam labi izdevās iejusties Baltā kaķīša lomā un uzturēt uzmanību visas izrādes laikā. Izrādei bija mēģinājums, kad vienu reizi lēnu ejot cauri sižetam- režisore lasīja pasaku un deva norādījumus aktieriem, kā  pantonīmas veidā jācenšas iejusties tajās darbībās, kas tiek lasītas. Bet jau otrā reizē, visi bijām gan aktieri, gan arī skatītāji viens otram.

Par cik drāmas metode bija jauna priekš skolotājas, nedaudz pietrūka pēc analīzes un diskusijas. Taču šī reize bija visiem laba skola. Kā var darboties nākotnē arī savādāk un kā tam pareizi sagatavoties.

Paldies projektam par šādām iespējām, apmeklēt muzejus vai pat sagaidīt muzeju pie sevis ciemos, jo nav noslēpums, ka bērni nelabprāt dodas uz musejiem.

#SkolasSoma

“LATVIJAS KINO MUZEJS.”

23.aprīlī 1.d klase devās uz vienīgo Latvijas Kino muzeju. Mūs iepazīstināja ar kino tapšanas vēsturi, gids atbildēja uz visiem skolēnu jautājumiem. Skolēniem bija iespēja darboties arī praktiski. Redzēt kā tika veidotas mūsu slavenās multfilmas, bija iespēja katram uzzīmēt savus tēlus un paskatīties kādi tie izskatās kustībā. Laiks paskrēja ļoti ātri, bērni bija sajūsmā.

#SkolasSoma

“DAUDZVEIDĪGĀ PASAULES DABA.”

28.03. 4.a. klase devās uz Dabas muzeju Rīgā, lai interaktīvā nodarbībā “Daudzveidīgā pasaules daba” gūtu labāku izpratni par gadalaiku veidošanos uz Zemes, par dažādām siltuma joslām, kādās Zemeslodes virsma ir sadalīta un kas to ietekmē. Skolēni labu vizuālo priekšstatu guva no lielā Saules, Zemes un Mēness savstarpējā griešanās modeļa, kas atrodas muzeja 5.stāvā. Spēļu veidā uzzināja un iemācījās tipiskākos dzīvniekus, kas dzīvo dažādos kontinentos un siltuma joslās. Šī ekskursija bija laba bāze dabas zinību stundai skolā, kurā norisinājās zināšanu un prasmju nostiprināšana tēmā “Siltuma joslas un dabas ainavas uz Zemes”.

#SkolasSoma

“NAKSITRALLĪŠI.”

Tuvojas mācību gada noslēgums, mācīties kļūst arvien grūtāk, gribas ko citādu. 21. maijā tas arī notiek, jo skolā notiek kārtējais projekta “Latvijas skolas soma” pasākums-viesojas Latvijas leļļu teātris ar izrādi “Naksitrallīši”. Citāda latviešu valodas stunda 1.un 2.klašu skolēniem, kurā jāklausās, jādzīvo līdzi un jāaplaudē.

Pie saldējuma kioska satiekas trīs dīvaini cilvēciņi – Uzrocis, Ķērpjbārdis un Puszābaks. Viņi mielojas ar saldējumu un ziņkārīgi cits citu uzlūko. Tas ir sākums draudzībai, kas būs stiprāka par ķildām, bailēm un grūtībām, ko Naksitrallīšiem nāksies pārvarēt, lai dabā atkal valdītu līdzsvars.

Izrāde ieguvusi “Spēlmaņu nakts 2017./2018.” balvu kategorijā “Gada izrāde bērniem”. Arī mūsu skolas 1.un 2.klašu skolēni to novērtēja ļoti atzinīgi.

#SkolasSoma

“KINO MUZEJS.”

23. aprīlī. 1.b klase devās uz Kino muzeju Vecrīgā. Mūs, īsumā,  iepazīstināja ar kino tapšanas vēsturi, parādīja multfilmu “Kiosks”, kur bērniem bija jāpasaka filmiņas galvenā doma. To viņi arī izdarīja. Vēl mums pastāstīja kā tiek veidotas multfilmas. Bērniem bija iespēja katram uzzīmēt savus tēlus un paskatīties kādi tie izskatās kustībā. 

#SkolasSoma

“UZMANĪBU, MOTORS- AIZIET!”

5. klases skolēni radošajā nodarbībā “Kā uzņemt savu filmu?” no pieredzējuša režisora Armanda Ekšteta uzzināja, kāds milzu darbs veicams, lai izveidotu filmu, tajā skaitā, filmas ainu, kas skatītājam pazib sekundēs, kā arī uzzināja un iemēģināja soļus, lai paši radītu savu savu filmu. Varbūt drīzumā sagaidāms kāds oriģināldarbs?

#SkolasSoma

7.AB DODAS UZ ALSUNGU, PIE SUITU SIEVĀM.

23. aprīlī Mežciema pamatskolas 7ab klases skolēni un skolotājas Gunita Upeniece un Inga Kauškale ,devās uz Alsungu, lai klātienē iepazītos ar vēsturisko suitu centru un uzzinātu, kādas tradīcijas ir saglabājušās, kā arī apmeklēt Alsungas baznīcu, pili un muzeju, iepazīties ar  dziedošajām  Suitu sievām.

Vispirms skolēniem bija iespēja nodegustēt nacionālo  našķi sklandrauši un padzert tēju Alsungas muzejā, tad jauku gidu pavadībā  doties ekskursijā pa pašu muzeju.

Vēlāk  skolēni sadalījās 2vās grupās, lai būtu jēgpilnāk klausīties un klātienē apmeklēt Alsungas Baznīcu, kura kā izrādījās ir celta krusta formā, tad   Alsungas ordeņa pili, kura  piederējusi  fon Šverinu dzimtai.,   uzkāpt senājā Alsungas kalnā pēc kura secināja, ka vajag atgriezties pilnmēness laikā ar lāpstu, jo ir apslēpti dārgumi, kuri joprojām nav atrastiJ

Viss noslēdzās ar jestru jampadraci pie īstajām, dziedošajām Suitu sievām, jeb Suitenēm, kā viņus sauc vietējie. Skolēni labprāt  piedalījās burdona dziedājumā, izmantojot patskaņus E, O .,kā arī  iemācījās apsiet taututērpa lakatiņus , bet  Rebekai, Martai un Anrijam bija iespēja ietērpties pilnā Alsungas tautu tērpā. Viss noslēdzās ar jestrām rotaļdziesmām.

Tā kā ceļš , ko mērojām no Rīgas līdz Alsungai ir ļoti tāls, bet diena tik silta un saulaina, izmantojām iespēju  doties uz netālu esošo Jūrkalni un  1,5 stundu pabūt kopā ar saviem klases biedriem, skolotājām jūras krastā, uzspēlēt bumbu un vienkārši pasauļoties.

Alsungas apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūrmantojuma vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā – saistībā ar ”Latvijas skolas somu”.

Skolēnu atsauksmes un atzinumi: “Man patika, bija jautri, izzinoši”, “Nedomāju, ka būs tik interesanti”.

#SkolasSoma

RĪGAS MOTORMUZEJS.

Iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros 2.a,c.kl. skolēni bija Rīgas Motormuzejā. Gida pavadībā tika iepazīta automašīnu vēsture. Bērni ar interesi darbojās tehniskajā darbnīcā, kur veidoja vēja ģeneratora spārnus. Abas klases kopā saražoja apmēram 50 vatus elektrības.

#SkolasSoma

RĪGAS ZOOLOĢISKAIS DĀRZS.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā “Dzīvnieki apdzīvotu vietu ğerboņos Latvijā”. Vēlreiz nostiprinājām zināšanas par vēsturiskajiem novadiem, likām un minējām mīklas. Baudījām fantastiskus laikapstākļus un smēlāmies jaunas zināšanas. Kāpēc tieši šie dzīvnieki? Kāda ir to simboliskā nozīme ğerboņos? Uz šiem un citiem jautājumiem šodien meklēja un atrada atbildes 1.c klase no darbībā Rīgas Zoo.

#SkolasSoma

KINO MUZEJS.

Pirmklasnieki iniciatīvas “Skolas somas” ietvaros apmeklēja Kino muzeju. Iepazinām dažādus kino žanrus un tā attīstību. Īpaši neparasti šķita, ka kino pirmsākumos pretī braucošs vilciens esot izraisījis masveida bailes- skatītāji esot slēpušies pat zem krēsliem. Ir priekšstatspar ievērojamā kino režisora S. Eizenšteina dzīvi. Daļa no mums taču dzīvo namos, kas atrodas uz viņa vārdā nosauktās ielas! Nu mēs protam uzzīmēt savu kustīgu animācijas filmiņu. Aizejiet! Ir vērts.

#SkolasSoma

DZĪVNIEKI LATVIJAS DABĀ UN KULTŪRĀ.

1.b klase devās uz Rīgas Zoo, lai piedalītos interaktīvā nodarbībā par tēmu “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā”. Bērni sadalījās pa grupām, iepazinās ar dzīvniekiem, kas attēloti Latvijas pilsētu ģērboņos, meklēja pilsētu nosaukumus Latvijas novados, lika klāt ģērboņus un beigās izveidoja Latvijas karti.

#SkolasSoma

“IEPAZĪSTIES- LEĻĻU KINO!”

3.a, 3.b un 3.c klašu skolēni filmu studijā ANIMĀCIJAS BRIGĀDE apmeklēja kinolektoriju ” Iepazīsties – leļļu kino!” Uzzināja, kā izgatavo lelles, kā tās iekustina, ko dara operators, animators, kā filmas ieskaņo. Bērni noskatījās arī jaunākās latviešu leļļu filmas.

#SkolasSoma

FOTOGRĀFIJAS ATTĪSTĪBA LATVIJĀ!

4.b klase. Latvijas Fotogrāfijas muzejā patstāvīgajās ekspozīcijas „Fotogrāfijas attīstība Latvijā. 1839. – 1941.” apskate. Unikālu materiālu: vissenāko fotogrāfiju paraugu no 19. gadsimta, vēsturiskas foto kameras un citu fotografēšanai nepieciešamie piederumu, to vidū – slaveno, Latvijā ražoto fotoaparātu „VEF Minox”, kā arī plašu latviešu fotogrāfu darbu kolekciju.

#SkolasSoma

ENERĢĒTIKAS MUZEJS ĶEGUMĀ!

4.b klase. Ar vilcienu uz Enerģētikas muzeju Ķegumā. Bija iespēja iepazīt enerģētikas vēsturi, Ķeguma HES būvgaitu, apskatīt daudzveidīgus elektromeontieru darbarīkus un iepazīties ar 20.gs. interesantākajām mājsaimniecības sadzīves elektroierīcēm, elektroenerģijas skaitītājiem. Klātienē apskatīt HES darbību, skatīt turbīnas un ģeneratoru.

#SkolasSoma

TEHNISKĀ NODARBĪBA RĪGAS MOTORMUZEJĀ!

28.03. 2.b un 2.d devās uz Rīgas Motormuzeju. Bez ekspozīcijas apskates notika arī mācībstunda, kurā bērni apguva gumijas iegūšanas vēsturi un mācījās paši izgatavot kaučuka bumbiņas. Pēc renovācijas Rīgas Motormuzejs ir košs, interaktīvs un interesants gan lieliem, gan maziem.

#SkolasSoma

“PLANĒTA- 86!”

2019. gada 1. martā 4.c klase devās uz Dailes teātri, lai noskatītos izrādi “ Planēta-85”. Luga piesaistīja ar interesanto, fantastisko sižetu, kurā kādas ģimenes atvase pārceļas uz tālo 1985. gadu un sastop jocīgus tēlus. Tāpēc iepriekš klasē iepazināmies ar Čeburašku, Brežņevu, kaķi Indriķi un Pionieri. Izrāde bija jautra un pamācoša, uz skatuves redzējām gan kvasa muciņu uz kājiņām, gan milzīgu posmkājīti, arī to laiku dziesmas un dejas. Tagad saprotam, kā tad tur īsti viss notika…Iesakām visiem!

#SkolasSoma

“VIZĪTE MOTORMUZEJĀ”

 

4.d klase devās uz Motormuzeju. Tur viņiem bija radošās darbnīcas, kurās viņi sākumā noklausījās neilgu lekciju par vēju, enerģijas iegūšanu, un pēc tam viņi paši veidoja vēja ģeneratora spārnus un piedalījās nelielās sacensībās. Viena grupiņa uzstādīja rekordu starp visām skolām, kuras tur ir bijušas – ar izveidotajiem spārniem tika iegūta visvairāk enerģija. Pēc tam skolēni gida pavadībā devās apskatīt pašu motormuzeju – uzzināja daudz par mašīnu pirmsākumiem, to attīstību laika posmos. 

#SkolasSoma

“CEĻOJUMS PAGĀTNĒ.”

 

8.februārī 5.klases devās iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ekskursijā “Ceļojums pagātnē”. Piedzīvojums iesākās Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, kur skolēni varēja klausīties tvaika lokomotīves radītās skaņas, aplūkot vilcienus un biļetes, uz brīdi iejūtoties seno pasažieru lomā. Savu ceļojumu turpinājām Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, jo ikviens kārtīgs piedzīvojums ir jāiemūžina. Tikai šoreiz to nedarījām ar mobilo tālruņu un sociālo tīklu palīdzību, bet gan izgatavojām paši savas pastkartes, kuras arī varēja nosūtīt. Nu gluži kā kādreiz – pagātnē… 

#SkolasSoma

“VIŅŠ IR PLIKS!”

 

8.februārī 8.klases un 9.klases vēroja mūsdienīgu skatuves versiju par H.K.Andersena pasaku “Karaļa jaunais tērps” ar nosaukumu “Viņš ir pliks!”. Muzikāla, interaktīva izrāde – modes šovs ar klaunādes elementiem.

#SkolasSoma

INTERAKTĪVA PROGRAMMA “NU ATNĀCA ZIEMASSVĒTKI”

 

Piektdien, 14.decembrī, 4.b, 4.c, 4.d klases devās “skolas somas” pasākumā uz Brīvdabas muzeju. 

Bērniem ļoti patika, jo bija ļoti aktīva diena. Pasākums sākās ar zirgu jāšanu un laimīšu liešanu. Katrs pēc tam varēja savu laimīti izpētīja sveču ēnā –  kas tad tur ir sanācis, un kāda laime piemeklēs. Pēc tam, lai skolēni sasildītos, tika spēlēta Ziemassvētku rotaļa – vilks un aitas,  te nu bērni varēja izskrieties. Tālāk bērni devās uz vienu no ēkām un taisīja paši savus Ziemassvētku rotājumus, klausījās par dažādām seno latviešu Ziemassvētku tradīcijām. Pasākuma nobeigumā, skolēni devās uz baznīcu.

KĀ DZĪVOJA SENI ĻAUDIS?

 

Labāk vienu reizi redzēt nekā trīs reizes dzirdēt, īpaši tad, ja tie, kuriem jāsadzird, ir ļoti jauni cilvēki un tas, kas jāsadzird, ir par ļoti seniem laikiem. Tam piekrīt arī sesto klašu skolēni pēc tam, kad decembra sākumā bija apmeklējuši Latvijas Nacionālā vēstures muzeja muzejpedagoģisko nodarbību “Kā dzīvoja seni ļaudis”.

KO MĀTE MĀCĪJUSI?

 

3. C klase Kr. Barona memoriālajā muzejā ” Ko māte mācījusi”. Iepazinām tuvāk mūsu Dainu tēva bērnības un skolas gadu atmiņas. Ïpašu jautrību izsauca stāsts par Krišiņa peldi kopā ar sivēnu. Sapratām, kā veidojusies tautasdziesmu sistematizācija un vākšanas gaita, kā arī aplūkojām dainu skapja kopiju. Kopā ar gidu kokles skaņu pavadįbā arī uzdziedājām dažas tautasdziesmas. VĒrmanes dārzā redzējām arī Kr. Baronam veltītu pieminekli.

BRĪDIS PAGĀTNĒ.

 

16.novembrī abas devītās klases devās uz Nacionālā teātra izrādi “Tikšanās vieta Rīgas pilsētas II teātris”, lai piedzīvotu Latvijas republikas dibināšanas notikumu “klātienē” ar iespēju kļūt par daļu tās, atgriežoties 100 gadus senā pagātnē. Visu izrādes laiku mums bija austiņas, kurās varēja uzzināt dažādus interesantus faktus par tā brīža notikumiem, par partijām, par politiku kā tādu u.tml.

PIEMIŅAS BRĪDIS.

 

9.novembrī uz Rīgas Brāļu kapiem devās 9.a klase, bet 12.novembrī – 9.b klase. Pieminējām un godinājām karā kritušos, izzinājām vēstures notikumus ar gida Voldemāra Eihenbauma palīdzību.

LIDOJOŠAIS ŠĶĪVĪTIS.

 

Izrāde “Lidojošais šķīvītis” 4.a,b klase. Zinātnieki izglītojoša izrāde par visumu. Kosmiskā ceļojuma laikā mēģina rast atbildes par debess ķermeņiem, to iemītniekiem, kā arī apzināt kas un kādi esam mēs paši.

STABURAGA BĒRNI.

 

30. oktobrī, Skolas somas pasākumā, kurā 5a, 5.b, 5.c devās uz Valmieras Drāmas teātri skatīties izrādi “Staburaga bērni .” Izrāde bija tiešām fantastiska – 1, 5 h stundu laikā tikai divi aktieri bez jebkādām skatuves dekorācijām spēja uzburt ainu par laiku, kad vēl bija Staburags.. , liekot lietā ēnas un to kas mugurā. Stāsts par to kā divi puišeļi pavada savas bērnības jaukākās dienas pie un ap Staburagu, par blēņām, sapņiem, ilgām un kopīgiem piedzīvojumiem..

KAS IR TEĀTRIS?

 

30.10. 2018. Mežciema pamatskolas 7.a; 7.b un 8.a; 8.b skolēni , projekta  “Skolas soma” ietvaros, apmeklēja  izbraukuma lekciju , ar tēmu: kas ir Teātris?

Lekcijā, jaunie Latvijas Nacionālā teātra aktieri stāstīja, dziedāja, atspoguļoja  dažādas skatuves ainiņas un  lika tajās  iesaistīties pašiem klausītājiem. Apskaidroja teātra būtību, demonstrēja dažādus video uzskates materiālus. Lekcijas noslēgumā, skolēniem bija iespēja aprunāties, izmēģināt dažādu atribūtiku, tai skaitā mākslīgās asinis un uzdot jautājumus  slavenajam aktierim Aināram Ančevskim.

Lekcija jauniešus ļoti iedvesmoja. 90% skolēnu savos pārspriedumos atzina, ka Nacionālā teātra aktieri bija pozitīvi, atraktīvi, moderni, jautri, smieklīgi, plastiski, ar skaistu balsi, labu dikciju, un tāpēc lekciju augstu novērtēja.

Muzejpedagoģiskā stunda Kara muzejā 6.a un 6.b klasei.

 

25% patriotisma, 25% jautrības, 25% zināšanu un 25% sadarbības. Kas tas ir? Tā ir muzejpedagoģiskā stunda Kara muzejā. 6.A un 6.B klases 18.oktobrī no plašā  nodarbību piedāvājuma klāsta šoreiz bija izvēlējušās laikam un vietai atbilstošāko -“Kā kļūt par karavīru”. Un mēs nekļūdījāmies. “Es biju aizmirsis, cik te ir forši!” kāpjot pa lielajām muzeja kāpnēm, Ansis secina. Ja arī Jūs to esat aizmirsuši, tad šis ir īstais brīdis  atcerēties un, suminot Latviju, apciemot arī Kara muzeju!

Interaktīva nodarbība Okupācijas muzejā 7.a un 7.b klasei.

 

“Skolotāj, atkal uz muzeju, tur taču būs garlaicīgi!?”, iesaucās kāds skolēns, kad tika pārrunāts oktobra aktivitāšu plāns. Dodoties uz Okupācijas muzeju, sejas izteiksmes bija dikti baisas un nopietnas, bet kā izrādās, tad arī muzeji un to darbinieki iet līdzi laikam, proti, piemēro dažādas aktivitātes atbilstoši vecumposmam un laikmetam. 7.a un 7. b klase 11.10.2018. devās uz Latvijas Okupācijas muzeju, lai iepazītos ar dzīvi LSPR. Nodarbības beigās skolēni pat vēlējās turpināt aktivitātes, bet laika ierobežojums nebija par labu mums. Tika izpēlētas etīdes, skolēni pārģērbās tā laiku skolas formās, uzzināja, ka tolaik būt par pārdevēju bija prestiži, jo tad pa “blatam” varēja dabūt deficīta preces. 

Nodarbība Okupācijas muzejā 9.a klasei.

 

11. oktobrī 9.a klase apmeklēja Okupāciju muzeju. Pēc nelielas ekskursijas, kuras laikā vairāk uzmanības tika veltīts deportāciju tēmai, skolēniem bija nodarbība. Jaunieši sadalījās grupās, strādāja ar izdalītiem materiāliem un sagatavoja nelielu prezentāciju par savu deportāciju tēmu jomu: iemesli, izsūtīto sastāvs, ģeogrāfiskais un klimatiskais apraksts, dzīves veids.

Kaligrāfijas nodarbība 9.b klasei.

 

Skolotāja Gundega nodomāja: “Līdz Latvijas simtgadei visiem skolēniem no 9.b būs būt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, jo Gaismas pils ir viens no mūsu valsts simboliem!”  Tā 11. septembrī, izmantojot Skolas somas piedāvājumu, devāmies turp ne parastā ekskursijā, jo daļa tur jau ir bijuši, bet gan izvēlējāmies citas piedāvātās aktivitātes, šoreiz, mācījāmies rakstīt kaligrāfijā un spēlējām komandās Kultūras kanona orientēšanas spēli pa visu bibliotēku. Nespējām paiet garām arī ekspozīcijai “Grāmatas Latvijā”, kur mums paveicās ar lieliskiem bibliotēkas darbinieces stāstiem.

Skolas somas atklāšanas pasākums Arēnā Rīga.

 

Ceturtdien, 6. septembrī Arēnā Rīga teju seši tūkstoši pamatskolas vecuma skolēnu dažādās izstādēs un interaktīvās darbnīcās varēs koncentrētā veidā izmēģināt iniciatīvu „Latvijas skolas soma” un atklāt Latvijas daudzveidību, sasniegumus, inovācijas, kultūru, vēsturi un tradīcijas. Uz “Latvijas skolas somas” atklāšanas pasākumu uzaicināti skolēni un viņu pedagogi no visām Latvijas pašvaldībām (119 novadiem) proporcionāli skolēnu skaitam katrā no tām.

 Mežciema pamatskolu pārstāvēs skolēnu līdzpārvalde kopā ar skolotājām Beatrisi Biti un Nadeždu Vanagu. Skolai ir piešķirtas 16 ieejas biļetes.

 Ceram, ka redzētais un izjustais radīs prieku un vēlmi izbaudīt skolā saplānotās aktivitātes 1. semestrim.

Kādus sīkfailus mēs izmantojam? Mūsu vietnē tiek izmantoti divu veidu sīkfaili: • sīkdatnes, kurās tiek glabāti anonīmi dati par lietotāja iepriekšējiem vietnes apmeklējumiem, vietnes lietošanas paradumiem (piemēram, nākamreiz apmeklējot mūsu vietni, pārlūks atcerēsies izvēlēto valodu vai arī jūs jau esat informēts un piekritīs izmantojot sīkdatnes). • Sīkfaili, ko izveidojis Google Inc. produkts Google Inc. Google Analytics sīkdatņu izmantošanas mērķis ir uzlabot vietnes satura kvalitāti un pielāgot saturu lietotāja vajadzībām. Kas ir sīkdatne?

Kas ir sīkdatne? Sīkdatne ir mazs teksta fails, kas tiek nosūtīts uz jūsu ierīci, kad apmeklējat tīmekļa lapu, un kuru tīmekļa lapa saglabā jūsu ierīcē, kad atverat lapu. Katrā nākamajā apmeklējumā sīkfaili tiek nosūtīti atpakaļ uz mājas lapu, kurā tie tika ierakstīti, vai uz citu mājas lapu, kas atpazīst sīkfailu. Attiecīgi sīkdatnes darbojas kā konkrētas mājas lapas atmiņa, ļaujot tai nākamajos apmeklējumos atcerēties jūsu ierīci, ieskaitot sīkfailus, kas var atcerēties izvēlētos iestatījumus jūsu ērtībai. Plašāku informāciju par sīkdatnēm un to pārvaldību vai dzēšanu varat atrast mājas lapā www.aboutcookies.org. Kādus sīkfailus mēs izmantojam? Mūsu vietnē tiek izmantoti divu veidu sīkfaili: • sīkdatnes, kurās tiek glabāti anonīmi dati par lietotāja iepriekšējiem vietnes apmeklējumiem, vietnes lietošanas paradumiem (piemēram, nākamreiz apmeklējot mūsu vietni, pārlūks atcerēsies izvēlēto valodu vai arī jūs jau esat informēts un piekritīs izmantojot sīkdatnes). • Sīkfaili, ko izveidojis Google Inc. produkts Google Inc. Google Analytics sīkdatņu izmantošanas mērķis ir uzlabot vietnes satura kvalitāti un pielāgot saturu lietotāja vajadzībām. Šeit varat uzzināt vairāk par Google Analytics pakalpojuma noteikumiem https://marketingplatform.google.com/about/analytics/terms/us/

Aizvērt